21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Пандев му порача на Османи: Смешен си господине!

Најчитани вести

По победата на Македонија над Италија, Александар Трајковски, Енис Барди и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши од Министерството за надворешни работи.

Воедно, министерот Бујар Османи најави дека ќе им додели дипломатски пасоши на сите фудбалери ако обезбедат место на Мундијалот.

Во однос на тоа, реагираше најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев, кој му порача на Османи:

„Смешен си господине и жален, гледај си политика и пушти ги хероите да уживаат, за нив треба споменици а не пасоши“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com