10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Пандев доби казна за натпреварот против Јувентус

Најчитани вести

Maкедонскиот капитен Горан Пандев за последниот натпреварот кој го одигра за Џенова против Јувентус доби казна од 1.500 евеа.

Управата на италијанската Серија А донесе одлука да го казни Пандев со 1.500 евра поради премногу протести кај главниот судија на натпревар, Марко Гуида.

Покрај Пандев казна заработи и новиот стратег на Џенова, Тијаго Мота. Мота доби суспензија од два натпревари исто така поради реакции кон главниот судија.

Ќе потсетиме Џенова изгуби од Јувентус со 2:1, а многу контроверзи и коментари предизвика пеналот во 96-та минута после кој Роналдо го постигна победничкиот гол.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести