Home » Панама го изненади САД и ќе игра во финале против Мексико (ВИДЕО)

Панама го изненади САД и ќе игра во финале против Мексико (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Во 90 минути игра на мечот меѓу САД и Панама немаше голови, па се играа продолженија. Во деветтата минута од првото продолжение Андерсон донесе водство за Панама, но Американците четири минути подоцна изедначија со погодок на Фереира. 1-1 беше резултатот по 120 минути игра, па пеналите решаваа.

Панама ја доби пенал серијата со 5-4 и обезбеди финале на Голд купот.

За големиот пехар ќе се бори со Мексико кој со 3-0 ја совлада Јамајка со голови на Мартин, Чавез и Алварадо.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More