21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Палмер ја продолжува балканската турнеја

Најчитани вести

Специјалниот претставник на државниот секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, денеска ќе ја посети Приштина, но сè уште не е познато со кои политички претставници ќе оствари средби.

Според соопштението на Амбасадата на САД во Приштина, која го најави неговото пристигнување, тој ќе се обрати пред претставници на граѓанските здруженија и студенти во градската библиотека во попладневните часови, а потоа ќе одговора на нивни прашања, објави приштинскиот весник „Газета експрес“, а пренесе агенцијата „Танјуг“.

Палмер претходно беше во Скопје, каде што оствари средби со високи владини претставници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com