17.8 C
Skopje
Friday, September 17, 2021

Палмер во посета на Белград

Најчитани вести

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Белград ќе се сретне со американскиот специјален претставник за Западен Балкан, Метју Палмер.

Предвидено е Вучиќ денеска заедно со премиерката Ана Брнабиќ да се сретнат и со специјалниот пратеник на претседателот на САД, Ричард Гренел.

Палмер пред посетата на Белград ги посети Скопје и Приштина при што наведе дека Косово не може да биде изоставено од трајното решение за Балканот, како и дека решавањето на „односите помеѓу Косово и Србија“ остануваат стратешки приоритет на САД.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com