-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Падна снег во Босна и Херцеговина (ФОТО)

Најчитани вести

Иако не беше најавен, снег утринава падна во БиХ, снег го прекри Купрес на југозападот на замјата.

На фотографиите кои мештаните ги споделуваа на социјалните мрежи може да се види дека овие предели се побелени од снег, додека во останатите делови од земјата засега не се очекува снег.

Според најавите и вториот дел од ноември се очекуваат температури над просекот и претежно дожд.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2654545821248233&id=951741911528641

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести