17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

ПАДНА ОДЛУКА: Скратен ПОЛИЦИСКИ ЧАС и се отвораат летните тераси

Најчитани вести

Владата на денешната седница донесе одлука, односно ги прифати предлозите од Комисијата за заразни болести и Кризниот штаб, и од утре полицискиот час почнува во 21 часот, дознава ТВ21 од извори блиски до Владата.

Исто така, од утре ќе може да работат и летните тераси на угостителските објекти.

Како што беше првично најавено, за престојните празници Велигден и Рамазан Бајрам, односно од 1-ви кон 2-ри мај и од 12-ти кон 13-ти мај ќе нема никакво ограничување на движењето на граѓаните, со тоа што продолжува да важи мерката за угостителите да не работат од 21 часот до 05 часот наутро.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести