27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Падна одлука: Познато кој ќе ја дели правдата на дербито Вардар – Шкендија

Најчитани вести

Големото дерби на македонскиот фудбал во рамки на 18. коло од ПМФЛ на програмата е во недела со почетоко од 13:00 часот на Националната арена „Тодор Проески“.

Денес беше објавено кој ќе ја дели правдата, а честа како главен арбитар му припадна на Александар Ставрев.

Прв помошник ќе биде Марјан Кировски, а од спротивната страна ќе асистира Дејан Костадинов. Четврт судија ќе биде Гоце Петрески.

Позади головите ќе бидат Димитар Мечкаровски и Дејан Јакимовски.

Комплетно делегирање за следното 18. коло во ПМФЛ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com