Home » Падна договор, Лука Јовиќ оди на позајмица во Фиорентина

Падна договор, Лука Јовиќ оди на позајмица во Фиорентина

by Журнал.мк

Српскиот интернационалец Лука Јовиќ го напушта Реал Мадрид и пристигнува во Италија. Деталите се договорени, Јовиќ после викендот ќе стане играч на Фиорентина и ќе се појави на подготовките за новиот клуб во Моена.

Јовиќ заминува на позајмица од Реал во Фиренца, а тимовите ќе плаќаат по половина од неговата годишна плата.

Лука Јовиќ ќе има можност да го замени Душан Влаховиќ, а во Фиорентина треба да пристигнат и Бразилецот Додо, како и Роландо Мандрагора, играчот на Јувентус на позајмица во Торино. Клубот го напуштија Одриозола, Тореира, Пјонтек нема да биде купен, а Каљехон се врати во татковината.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More