1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Падна договор: Бензема во Реал до 2023 година

Најчитани вести

Голгетерот на Реал Мадрид, Карим Бензема е на добар пат да потпише нов договор со „кралевите“, пренесува „Марка“.

Актуелниот договор на Бензема истекува следната сезона, но се очекува набрзо да стави потпис на нов договор до 2023 година.

Така во клубот ќе ја запазат политиката на играчите над 30 години да им ги продолжуваат договорите само за една сезона.

Преговорите помеѓу двете страни се во завршна фаза и се очекува во следните денови Бензема да стави потпис на договор до 2023 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести