18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Падна воен хеликоптер во Србија

Најчитани вести

Хеликоптер „газела“ на Војската на Србија се срушил денес попладне во реонот на аеродромот Лаѓевци при редовна летачка вежба, но за среќа нема загинати.

Како што дознава „Новости“, екипажот е во ред и немало тешки последици.

Истрагата ќе ја утврди причината за падот на хеликоптерот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com