37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Паднато дрво предизвика спој на трафостаница во Железара

Најчитани вести

Паднато дрво предизвикало спој во трафостаница на ЕВН во скопската населба Железара.

За настанот информираше и градоначалникот на Гази Баба Борис Георгиевски, кој посочи дека на местото на настанот се упатија и противпожарната единица и полицијата.

„За среќа, нема повредени, а во моментов надвор од употреба е трафостаница на чија санација веќе работат екипи на ЕВН“, напиша Георгиевски на фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести