9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Паднаа Facebook, Instagram, Whatsapp

Најчитани вести

Голем број пријави за недостапност на Фејсбук, исто така, може да се видат на downdetector.com и други слични страници.

Ова се услуги под покровителство на Фејсбук, кои, според првите информации, паднаа низ целиот свет.

Падна и Facebook Messenger.

Проблемите со пристапот започнаа малку по 17 часот, но околу 17:40 часот услугите на Фејсбук целосно се прекинаа.

Засега не е познато што ја предизвикало несреќата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com