11.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

„Паднаа“ маските за основците

Најчитани вести

Учениците од прво до деветто одделение во Македонија од утре, 30 март, нема потреба да носат маски во училиште.

Владата ја прифати препораката на Kомисијата за заразни болести.

Како што беше кажано, оние ученици кои сакаат, може да носат маски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com