-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

„Паднаа“ апликациите „Фејсбук“ и „Инстаграм“, многу корисници низ светот пријавиле проблеми

Најчитани вести

Паднаа апликациите на социјалните мрежи „Фејсбук“, „Месинџер“, „Инстаграм“ и „WhatsApp“, со што корисниците ширум светот пријавија проблеми.

Многумина не можеа да се логираат на овие социјални мрежи преку апликациите на своите телефони.

Проблемите се појавиле насекаде низ светот, како и во нашата земја.

Инстаграм покажал проблеми со мрежата, додека Фејсбук и другите апликации покажале проблеми при логирањето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com