24.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

ОЈО отвори постапка против едно лице за полов напад врз дете

Најчитани вести

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека извршило полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Осомничениот во повеќе наврати во текот на годинава извршил полови дејствија врз детето на неговата невенчана сопруга.

Случајот, по добиените определени сомнежи и сознанија, бил пријавен од службени лица од Центарот за социјални работи во Кичево.

Надлежниот обвинител до судијата на претходна постапка поднел предлог за определување притвор имајќи ја предвид тежината на стореното кривично дело за кое е пропишана казна затвор од најмалку 12 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com