-0.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

ОЈО будно следи, ама нема истрага за Рашковски

Најчитани вести

Јавното обвинителство не постапува засега по обвинувањата во јавноста за владиниот секретар Драги Рашковски, но оттаму велат дека будно го следат случајот.

Антикоруциска засега едниствена институција што отвори истрага. Аналитичарите велат „оставката од морални причини во земјава е реткост“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести