10.8 C
Skopje
Monday, May 23, 2022

ОЈО будно следи, ама нема истрага за Рашковски

Најчитани вести

Јавното обвинителство не постапува засега по обвинувањата во јавноста за владиниот секретар Драги Рашковски, но оттаму велат дека будно го следат случајот.

Антикоруциска засега едниствена институција што отвори истрага. Аналитичарите велат „оставката од морални причини во земјава е реткост“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com