-4.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

ОЧАЈНА Е: Анџелина Џоли е близу до пропаст?

Најчитани вести

Иако нејзиното богатство се проценува на 100 милиони долари, актерката Анџелина Џоли наводно е на пат да пропадне. Според New Idea, нејзините финансии се исцрпени откако долго време се бореше на суд со поранешниот сопруг Бред Пит. Патем, двојката се разведе пред четири години, а до денес не постигнаа договор. Бидејќи и двајцата не работеа сега веќе некое време, поради пандемијата на коронавирусот, заработката повеќе не е како порано.

„Судската постапка се одложува, што има големо влијание врз нејзините финансиски средства. Исто така, таа нема добиено премногу работа откако раскинаа пред четири години, додека Бред работеше и внесуваше пари во куќата. Таа дури започна да продава вредни предмети и уметнички дела со цел да собере што повеќе пари “, рекол анонимен извор, додавајќи дека побарала помош од нејзината пријателка и колешка Елен Помпео, со која неодамна била видена на вечера. „Кариерата на Елен е на својот врв, додека Анџелина е мртва“, вели изворот.

Се верува дека актерката е пред банкрот. Таа, наводно, веќе започнала да ги троши парите што ги оставила настрана за да заштеди и да плати колеџ за своите деца, 19-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс, 16-годишната Захара, 14-годишната Шајло и 12- годишните близнаци Нокс и Вивиен.

Но, иако тоа може да доведе до нејзин банкрот, тврди нејзин пријател кој не сакаше да го открие нејзиниот идентитет, Анџелина нема намера да постигне спогодба со Бред надвор од судот. Лута му е и го обвинува за сите лоши работи што доведоа до развод. Тој не сака да признае, продолжува изворот, дека води луксузен живот за своите можности. Наводно, тој отплаќа астрономски интерес на заем од 17,5 милиони долари само за неговата вила во Лос Анџелес под хипотека.

Angelina Jolie

Да потсетиме, Анџелина зад себе има три неуспешни брака, од кои последниот заврши со Бред Пит во 2019 година. После толку напрегање, поранешните сопружници сè уште се „тепаат“, најмногу заради децата. Со оглед на тоа што нејзиниот фокус е насочен кон семејството, но и фактот дека и е доделена титулата „уништувач на бракови“, таа тешко поминува во светот на романсата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com