3.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Охрид и Тиквеш одиграа без голови на тестот на „Билјанини извори“

Најчитани вести

Пријателската средба меѓу Охрид и Тиквеш која денес се одигра на СРЦ „Билјанини извори“ не донесе победник и голови.

Натпреварот траеше еден час и се одиграа две полувремиња по 30 минути. Тоа не беше доволно актерите на теренот да постигнат барем еден погодок и да покажат дел од своите квалитети.

Тренерите на двете страни имаа можност да комбинираат и да тестираат формации и нови имиња.

Тиквеш го запиша првото реми во подготовките, а охриѓани го започнаа тест-периодот со нерешен резултат на домашен терен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести