14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

ОФИЦИЈАЛНО: Раул Гонзалез потпиша нов договор со ПСЖ

Најчитани вести

Поранешниот македонски селектор и тренер на Вардар, Раул Гонзалез, нема намера да ја напушти Франција, односно тамошниот шампион Пари Сен Жермен.

Она што беше најавено пред неколку денес, денес доби потврда – шпанскиот стратег потпиша нов договор со „светците“ и на клупата на тимот ќе биде уште најмалку до јуни 2023 година.

Отсуството од успех во Лигата на шампионите на момент ја замисли управата на ПСЖ, но 51-годишниот стратег повторно ја доби довербата и останува на чело на најбогатиот ракометен колектив на светот.

Раул, кој ја донесе првата европска титула во Македонија, се приклучи на клубот од француската престолнина во 2018 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com