Home » Официјално: Жижовиќ е нов тренер на Шкупи!

Официјално: Жижовиќ е нов тренер на Шкупи!

by Lina Muslija

Она што „СпортСпорт“ го најави синоќа, денеска и официјално раководството на Шкупи го потврди. Младен Жижовиќ е нов чеф на стручниот штаб на клубот од Чаир.

Станува збор за тренер од БиХ, кој има 42 години, досега работел во неколку клубови во својата земја како и во С. Арабија.

“Мило ми е што сум дел од Шкупи. Се надевам дека сите заедно во клубот ќе придонесеме тимот да биде повторно еден од кандидите за титулата, секако и да излеземе на европската сцена рече покрај другото новиот стратег на Шкупи откако беше промовиран.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More