2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

ОФИЦИЈАЛНО: Агуеро го напушта Сити на крајот на сезоната

Најчитани вести

Голгетерот на Манчестер Сити, Кун Агуеро се одлучи да ги напушти Граѓаните на крајот на сезоната, соопштија од клубот. 32 годишниот напаѓач остана без договор и клубот му даде до знаење дека не сака да му го продолжи истиот.

Аргентинецот потпиша за Сити од Атлетико Мадрид во 2011 и за англичаните постигна 257 погодоци во 384 натпревари за клубот. Агуеро ќе остане засекогаш во срцата на навивачите поради многуте погодоци, а особено поради голот против КПР кој им ја донесе на Сити првата титула во Премиер Лигата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com