14.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Официјален Брисел за ТВ24: ЕУ ја следи ситуацијата со потрагата по Мијалков многу внимателно

Најчитани вести

Телевизија 24 побара став од Европската Комисија, за бегството на екс-шефот на тајната полиција Сашо Мијалков.

Прашавме – Каква порака испраќа официјален Брисел? Колку ова може да влијае на проширувањето, довербата на ЕУ во македонската влада и почетокот на преговорите?

Од Европската Комисија за ТВ 24 велат:

„ЕУ ја следи ситуацијата многу внимателно. Ние долго време инсистиравме на важноста да се утврди одговорност за сите злодела, вклучително и во случаите поврзани со нелегалните прислушувања. Засега, ние нема да коментираме за тековните кривични постапки“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com