3.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Откриен тајниот разговор меѓу Кејт Мидлтон и Новак Ѓоковиќ – Новинарите објавија што зборувале тенисерот и војвотката

Најчитани вести

Војвотката од Кембриџ овојпат не му го додели трофејот на Новак Ѓоковиќ иако објацата во исто време беа на терен.

Сепак, на церемонијата на затварањето на Вимбелдон во Лондон, Кејт Мидлтон се сретнала со Новак и ја искористиле приликата малку да поразговараат.

Честитам. Драго ми е што повторно се гледаме“, изјавила војвотката, а Новак и се поклонил во знак на почитување и возвратил дека задоволството е негово.

Драго ми е што и јас повторно ве гледам“, возвратил Ѓоковиќ.

Мидлтон истакнала дека ова година било многу тешко да се организираат поради пандемијата со коронавирусот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести