-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Откриен илиегален камп за мигранти во северна Србија

Најчитани вести

Српската полиција откри илегален камп на мигранти на северот на земјата недалеку од границата со Унгарија, а во неделата наутро изврши операција во која беа откриени неколку лица осомничени за трговија со луѓе и други кривични дела.

Рано во неделата полицијата пронајде мигранти во илегален камп на бреговите на Тиса, во областа Српски Крстур во општина Нови Кнежевац, а според Министерството за внатрешни работи „лица и предмети интересни од безбедносен аспект беа пронајдени “.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести