-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Откриено е зошто Меган Маркл нема да присуствува на погребот на принцот Филип

Најчитани вести

Шпекулациите за повторното враќање во кралската палата на Меган Маркл беа прекинати со информациите што пристигнаа од портпаролот од Бакингемската палата.

Имено, Хари, војводата од Сасекс, сепак ќе присуствува на погребот на неговиот дедо принцот Филип и сопругот на кралицата Елизабета Втора, кој почина мирно во замокот Виндзор во петокот наутро на 99-годишна возраст.

Сепак, неговата сопруга Меган Маркл, војвотката од Сасекс, нема да биде присутна, изјави портпаролот на Бакингемската палата.

Всушност, бидејќи парот живее во Калифорнија, а лекарот ја советуваше војвотката Меган Маркл, која е бремена, да не патува во Велика Британија, таа нема да присуствува на погребот на принцот Филип.

Двојката му оддаде кратка почит на дедото на Хари на веб-страницата на нивната организација Архив.

  • „Во спомен на Неговото кралско височество, војводата од Единбург, 1921-2021 година“ – се наведува во соопштението.
  • „Ви благодариме за услугата … многу ќе ни недостасувате“ – пишува во соопштението.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com