10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Откриени нови десет тела во масовна гробница во Мексико

Најчитани вести

Форензичари на мексиканската држава Соноре открија уште десет тела во масовна гробница во близина на приморскиот град Пуерто Пенаско, со што бројот на тела и коски пронајдени во таа област од минатиот месец се зголеми на 52.

Телата се пронајдени во близина на заливот Калифорнија, а како што соопшти канцеларијата на државниот обвинител, на откритието укажала групата доброволци „Мајките кои бараат“.

Како што се наведува, нарко-групите и криумчарите често погребуваат тела на лица кои ги убиле на тајни локации.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести