15.8 C
Skopje
Monday, October 25, 2021

Откриени и приведени лицата што сквернавеа гроб во Куманово

Најчитани вести

Три лица се приведени под сомнение дека осквернавиле гроб на градските гробишта во Куманово.

Како што информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово, на 12.10.2021 година во 17.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.П.(30) од Куманово.

По преземени мерки добиени се сознанија дека на 11.10.2021 заедно со Р.С.(30) од Куманово и Б.Н.(32) од Куманово, кои биле пуштени на викенд од Казнено – поправната установа „Идризово“ извршиле сквернавење на гроб.

– По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, стои во соопштението на кумановската полиција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com