27.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Откриени детали за односот на Вилијам и Хари, палатата не се сеќава на таков раздор со децении!

Најчитани вести

Откриени се нови детали за врската меѓу принцовите Вилијам и Хари, постариот брат е лут, но и многу тажен, пренесуваат британските медиуми

Sunday Times пренесува дека војводата од Кембриџ е шокиран и тажен, поради однесувањето на неговиот брат Хари и неговиот однос кон кралицата Елизабета. Членовите на кралското семејство и дворјаните беа вознемирени од тонот на одговорот на неговиот и Меган откако кралицата исто така официјално одлучи да ги ослободи од последните должности што ги врзуваа за круната.

Имено, тие тогаш јавно објавија дека ќе продолжат да го живеат својот живот како порано, но далеку од кралското семејство, и одговорија толку остро на кралицата што се сметаше за крајно несоодветно.

Кралицата, наводно, немаше поим дека Меган и Хари ќе дадат ексклузивно интервју со славната водителка Опра Винфри, која треба да го види светлото на денот на 7 март и се шпекулира дека е веќе снимено. Извори блиски до нив за „Сан“ потврдија дека врската меѓу Хари и Вилијам ќе биде детално опишана, како и некои други неоткриени детали од интимноста на кралското семејство.

Вилијам се бори да го прифати целиот концепт на Мегзит и сега се справува со дополнителниот притисок додека Хари му го свртува грбот на Велика Британија.

“Откако го потисна својот гнев, Вилијам остана без неговиот брат. Тие споделуваа сè во животот, работата, забавата. Ќе му недостасува засекогаш”, изјави близок извор до нив.

Ова дополнително ги наруши односите меѓу двајцата браќа, а некои извори од палатата тврдат дека ова е најсериозниот кралски раздор во последните неколку децении.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести