Home » ОТКРИЕНА СТАРА ТАЈНА: ЧОЛА бил во врска со пејачката од АББА!

ОТКРИЕНА СТАРА ТАЈНА: ЧОЛА бил во врска со пејачката од АББА!

by Журнал.мк

Здравко Чолиќ во текот на целиот живот го следеле приказни за љубовни врски, а често го поврзувале и со познати дами кои „паѓале“ врз него. Откако се ожени и е во среќен брак со Алесандра, и тоа од 2001 година, со која има две ќерки Уна и Лара, останува само да се зборува за минатите љубови.

Според медиумите, Чола наводно во 1973 година во Луксембург, непосредно пред настапот на „Песна на Евровизија“, каде ја претставувал Југославија со песната „Гори ватра“, имал краткотрајна романса со пејачката на АББА, Ана Фрид Лингстад.

„Запознавањето паднало на клавир, со насмевки и едноставни босански прашања – Што има, стара“, се сеќава Чола како ја запознал Фрида.

Како што признал неколку децении по кратка романса, Чола се чувствувал „искористен како инстант супа“.

„Фрида од групата АББА ја запознав на Евровизија, каде на друго место. Следуваше покана за викенд. Изгледаше ветувачко, но по целата тридневна идила се чувствував искористен како инстант супа. Се готви за пет минути, се јаде топло и толку. И сè беше таму: трупец и колиба, и камин, и свеќи, и цвеќиња, карирани завеси и чаршафи, печена риба во фолија со бадеми и есенцијални масла… Но, недостасуваше вистинската, единствена, луда страст што се случува меѓу маж и жена. Немаше спонтаност, па се изгледаше како кога закажуваш тренинг за двајца во теретана.“

Меѓутоа, Чола неодамна во едно интервју откри дека не било баш така.

„О, тоа се машки финти! Жената не може да користи маж, тој секогаш ја користи неа“, изјави неодамна тој.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More