21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Откако го остави за помладо момче, убавата Оливија Вајлд се врати во друштво на бившиот кому му го скрши срцето!

Најчитани вести

И покрај нивната разделба, актерката Оливија Вајлд и актерот Џејсон Судеикис се во толку пријателски односи што Оливија остана во Велика Британија со Џејсон по нејзината нова љубов, младиот пејач Хари Стајлс се врати во САД.

Стајлс се врати во ЛА кон крајот на минатата недела за да сними настап за доделувањето на Греми наградите во недела, со оглед на тоа дека церемонијата е виртуелна и уметниците ќе ги запишат своите изведби во согласност со правилата на социјалното растојание. Во меѓувреме, Вајлд одлучи да помине повеќе време со своите две деца што ги доби со Судеикис – шестгодишниот Отис и четиригодишната Дејзи. Таа пристигна во Лондон со Стајлс во февруари и го посети Судеикис во југо-западен Лондон за да се договорат за заедничко воспитување на децата.

Сепак, извор за порталот Page Six изјавил: „Срцето на Џејсон е скршено поради нивната разделба, но тие се пријатели поради нивните деца. Сè уште се грижат еден за друг и се пријателски настроени, и покрај нејзината романса со Хари.

Да потсетиме, Судеикис веќе два месеци е во Лондон за да ја снима новата сезона на неговото наградувано шоу „Ted Lasso“. Во неделата, кога шоуто ја освои наградата за најдобра хумористична серија на Critics Choice Awards 2021, тој им се заблагодари на Вајлд и нивните деца за инспирацијата за шоуто. „Сакам да им се заблагодарам на моите деца Отис и Дејзи и сакам да ѝ се заблагодарам на нивната мајка Оливија, чија првична идеја беше Ted Lasso да биде ТВ-емисија”, објасни Судеикис, додавајќи: “„аа рече: треба да го сториш тоа. работи како филм или ТВ-шоу “и таа беше во право! Ова беше луда година, а ова шоу беше прекрасна алатка што им овозможи на луѓето да слушаат приказни за прошка, откуп, исцелување и разбирање“.

Вајлд потоа им честиташе на Судеикис и тимот на „ Ted Lasso “ на Twitter.

Судеикис и Вајлд ја откажаа свршувачката минатата година по седумгодишна врска. Вајлд (33) започна да се забавува со 27-годишниот Стајлс во ноември откако Стајлс глумеше во филмот кој таа го режираше „Не грижи се мила“.

Page Six ексклузивно објавија дека двојката се оддалечила откако присуствувале на венчавката на неговиот агент Џефри Азоф во јануари.

Вајлд, исто така, го пофали Стајлс на Instagram, велејќи за неговиот настап во „Не грижи се мила“ следново: „Тој не мораше да се приклучи на нашиот циркус, но скокна на бродот со пониување и благодат и нè воодушевуваше секој ден со својот талент и топлина “.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести