-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Откажани фестивали и културни настани поради пожарот во Тетово

Најчитани вести

Трагедијата во тетовската модуларна болница и прогласувањето тридневна жалост на целата територија на Република Македонија ги откажа и забавните настани. Продукцијата Аволон откажа два фестивали кои требаше да се одржат во овие три дена.

-Се разбира дека настаните коишто требаше да се случат денеска (Skopje Sounds Good) и во петок и сабота (Skopje Calling) се откажани поради прогласената тридневна жалост во Македонија, велат од Аволон.

ОТКАЖАНИ ФЕСТИВАЛИТЕ SKOPJE SOUNDS GOOD И SKOPJE CALLING!Почитувани,Прво би сакале да им изразиме најдлабоко…

Posted by Avalon Produkcija on Thursday, September 9, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com