30.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

ОТИШЛА ПРЕДАЛЕКУ! Донатела Версаче некогаш изгледала ВАКА, а потоа се „НАВЛЕКЛА“ на естетски корекции! (ФОТО)

Најчитани вести

Сестрата на славниот творец Џани Вераче – Донатела Версаче, привлекува големо внимание откако се појави на јавната сцена – и поради работата што ја работи, бројните пороци и скандали и поради изгледот.

За да ја задржи својата младост што е можно подолго, таа легна под нож безброј пати, па повеќе не личи на девојката што беше порано. А, колку била различна, природна и убава, доказ се и фотографиите од периодот пред да стане „зависна“ од естетски корекции.

Според мислењето на многумина, секако дека најлошата интервенција што таа ја направила е корекција на усните, за која веруваат дека ѝ го сменила личниот опис.

Сите ќе се согласите дека Донатела не бира средства во обид да го задржи својот младешки изглед, но очигледно не успева во тоа, па многумина мислат дека е дури и „грда“ стара и дека се „осакатила“ со прекумерни корекции, наместо на уживање во природен процес.

Изгледот на дизајнерката, која има 65 години, сигурно никој не остава рамнодушен повеќе, па импозантните креации на оваа голема уметница паѓаат во сенка кога таа ќе се појави. Повеќето се согласуваат дека ја преминала границата на добар вкус и дека сега изгледа како карикатура.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести