33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Осум деца загинаа при напад на училиште во Кина

Најчитани вести

Осум деца починаа по вчерашниот напад во основно училиште во Кина. Нападот се случил во утринските часови во основно училиште на првиот ден од училишната година во градот Енши, во централната кинеска провинција Хубеи.

Сите повредени ученици веднаш биле хоспитализирани, но само две деца го преживеале нападот.

Полицијата досега не откри каков вид напад е извршен, дали напаѓачот имал оружје и кои биле мотивите да ги нападне децата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com