Home » Остин позитивен на Ковид-19, иако примил 3 дози на вакцина

Остин позитивен на Ковид-19, иако примил 3 дози на вакцина

by Журнал.мк

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин е позитивен на Ковид-19. Тој е со лесни симптоми, а во следните пет дена ќе биде во карантин,

Остин примил и дополнителна доза вакцина против Ковид-19. Тој средба со американскиот претседател Џо Бајден имал на 21 декември, повеќе од една недела пред појавата на симптоми н а коронавирусот.

Мојот лекар ми објасни дека благодарение на тоа што сум целосно вакциниран и имам примено и дополнителна доза на почетокот од октомври, инфекцијата е многу полесна, истакна Остин.

Тој додаде дека ќе остане во карантин, а на клучните средби и дискусии ќе учествува вирутелно.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More