7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Османи: Убаво е кога ќе се победи, но тоа не треба да не залажува

Најчитани вести

Шкендија со гол на Агим Ибраими во финишот од натпреварот од пенал дојде до победа од 1-0 на гостувањето кај Номе Каљу.

Според играта и резултатот Шкендија не би требало да има проблем во реваншот, но тренерот Османи повикува на претпазливост.

„Убаво е кога европските настапи ќе се почнат со победа, но мислам дека моравме да дојдеме до поубедлив триумф“, вели Османи.

„Секако победата е значајна, но таа не треба да не залажува, работата мора да ја завршиме во реваншот пред нашите навивачи и да обезбедиме пласман во следното коло“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести