19.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Османи: Пропадна обидот за отстапување од стратешките определби на земјава

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва на својот Фејсбук профил објави дека вечерва пропаднал обидот за отстапување од стратешките определби на земјава, откако беше затворена собраниската седницата за изгласување недоверба на Владата беше и констатирано дека Владата останува.

– Обидот за отстапување од нашите стратешки определби вечерва пропадна, од утре продолжуваме со уште поголем интензитет во заокружувањето на целите за подобар и позелен живот на нашите граѓани. Честитки на сите!, напиша Османи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com