25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Османи преку Фејсбук се пофали со 10 амбасадори Албанци

Најчитани вести

Вицепремиерот Бујар Османи преку Фејсбук статус се пофали дека ќе има 10 амбасадори Албанци.

– Милаим Фетаи амбасадор во Загреб, Рами Реџепи во Рим, Теута Демјаха во ОН во Женева, Шабан Јашари во Доха, Катар, Агрон Буџаку во Отава. Во Приштина ќе биде Шпреса Јусуфи, амбасадор во Данска ќе биде Фатон Бејта, Рамадан Назифи во Берлин, а Абдул Кадер Мемеди во Абу Даби. Во Осло амбасадор ќе биде Сергим Мухамеди, напиша Османи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com