7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Османи на брифинг со новинарите за учеството на 77-та сесија на Генералното собрание на ОН

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе одржи тематски брифинг за учеството на 77-та сесија на Генералното собрание на ОН во Њујорк.

Како што соопшти МНР, брифингот ќе се одржи во ресорното министерство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести