3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Османи: Мнозинството е стабилно, по изборите ќе излеземе со проширена коалиција

Најчитани вести

Додека ВМРО-ДПМНЕ најавува ново парламентарно мнозинство со освоени пет општини во градот Скопје во првиот круг,  од ДУИ велат дека мнозинството е стабилно и дека ќе се зголеми по вториот круг на локалните избори. Министерот Бујар Османи, рече дека на Владата ќе и се приклучат уште неколку пратеници, без да открие повеќе детали.

Денеска премиерот Заев соопшти дека владејачката коалиција е стабилна и силна, а тоа претходно преку соопштенија го нагласија и десетина помали партии-членки на коалицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com