Home » Османи: Декларацијата за Гоце Делчев не враќа назад во процесот

Османи: Декларацијата за Гоце Делчев не враќа назад во процесот

by Журнал.мк

До крајот на неделава продолжуваат средбите на работните групи и на Mакедонија и на Бугарија.

Паралелно со средбата меѓу експертите од двете министерства за надворешни работи, за в четврток е најавен и состанок на работната група за транспорт и инфраструктура меѓу Македонија и Бугарија, а в петок треба да се реализира и првиот лет на релација Софија – Скопје.

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во утринското гостување на емисијата на Здраво Македонијо рече дека декларацијата за Гоце Делчев поднесена во собранието не враќа назад во процесот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More