Home » Османи во Париз лично им ги предаде пасошите на нашите државјани

Османи во Париз лично им ги предаде пасошите на нашите државјани

by Журнал.мк

Министерот за надворешни работи Бујар Османи посочи дека денеска почнало врачувањето на над 130 патни исправи, од вкупно 160 реализирани барања во Франција, а особео му е чест што лично ги предал првите пасоши на наши државјани.

– Мобилната станица за патни исправи во Париз работи со полн капацитет!За време на мојата работна посета во Париз имав можност лично да ги предадам првите пасоши на наши државјани, кои овој пат ги издадоа на поедноставен, поефикасен и побрз начин, преку базната станица во Брисел, која исто така го опфаќа Амба нашиот час триесетите години во Париз и Хаг.Денеска почна распределбата на повеќе од 130 патни исправи, од вкупно 160 барања изнесени во Република Франција. Особено ми е драго што за време на моите посети гледам среќна дијаспора, наши граѓани, кои прво и основно се задоволни од услугите и ефикасноста на нашите Амбасади и Конзули, напиша Османи на Фејсбук.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More