32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Османи во Брисел на средба со Вархели

Најчитани вести

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, ќе престојува во работна посета на Брисел каде ќе оствари официјална средба со новиот еврокомесар за соседска политика и проширување, Оливер Вархеи.

Централна тема на разговорите ќе биде статусот на политиката на проширување на ЕУ со посебен акцент на новата методологија, како и статусот на реформите и останатите актуелности во земјава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com