7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Ослободен австралискиот студент кој исчезна во Северна Кореја

Најчитани вести

Австралискиот студент Алек Сигли, кој исчезна во Северна Кореја, е ослободен од притвор и безбедно ја напушти земјата, рече австралискиот премиер Скот Морисон денес.

Дваесет и деветгодишниот Сигли беше прогласен за исчезнат минатата недела.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com