1 C
Skopje
Friday, February 26, 2021

Ослободен австралискиот студент кој исчезна во Северна Кореја

Најчитани вести

Австралискиот студент Алек Сигли, кој исчезна во Северна Кореја, е ослободен од притвор и безбедно ја напушти земјата, рече австралискиот премиер Скот Морисон денес.

Дваесет и деветгодишниот Сигли беше прогласен за исчезнат минатата недела.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести