18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Оскаровката Никол Кидман ја отвори душата и призна дека ѝ се слошило поради снимањето на хит серијата „Тhe Undoing“: „Мојот имунолошки систем не можеше да ја препознае разликата…“

Најчитани вести

Никол Кидман е главната sвезда на новата хит серија на HBO „Тhe Undoing“ во која глуми заедно со славниот колега Хју Грант. Серијата со шест епизоди брзо стана една од најгледаните во моментот, но многу гледачи се жалат дека некои ситуации не се разјаснети во целост. И додека разговараат за заговорот, наградуваната актерка призна дека се разболела поради серијата, а сега без двоумење зборуваше за нејзината здравствена состојба и ги загрижи обожавателите ширум Светот

Деновиве не се престанува да се зборува за новата хит серија „The Undoing“ во продукција на HBO, во која главната улога ја има оскаровката Никол Кидман.

По одличната изведба во серијата „Мали лаги“, 53-годишната актерка уште еднаш докажа дека нема рамно олицетворение на терапевтката Грејс Фрејзер, која живее во Њу Јорк со синот и сопругот Џонатан, а го игра британскиот заводник Хју Грант.

Иако серијата со шест епизоди предизвика голем интерес кај публиката за краток временски период, многу гледачи се пожалија дека некои од ситуациите не биле доволно разработени.

Од друга страна, наградуваната актерка сега си ја отвори душата и призна дека станала психички болна поради снимањето на серијата „The Undoing“. Во интервју за WTF Podcast, таа откри дека се чувствува навистина лошо и се бори со анксиозност.

„Почнав да се прашувам која сум. Дури и физички се чувствував лошо, мојот имунолошки систем не знаеше за разликата помеѓу фикцијата и вистината. Сето тоа беше многу вознемирувачко за мене “, изјави славната Австралијка и додаде дека има таков проблем со несоница што понекогаш не можеше да спие со денови.

Патем, приказната го следи признатиот онколог и посветен семеен човек Џонатан Фрејзер (Хју Грант) и неговата сопруга, терапевтот Грејс. Нивните животи функционираат совршено, сè до неговото исчезнување, по што почнуваат да се откриваат мрачните тајни и вистинскиот идентитет на Џонатан.

После донаторската вечера во приватно училиште, една од мајките на учениците, убавата Елена (Матилда Де Анџелис), беше пронајдена скршена до смрт. Истата вечер, сопругот Грејс Џонатан исчезнува без трага. Полицијата наскоро открила дека онкологот го лекувал синот на убиената убавица и дека станал близок со неа – дури и повеќе отколку што некој можеше да претпостави.

Серијата е потпишана од креаторот на „Мали лаги“, Дејвид Е.Кели, кој уште еднаш успешно засече во светот на богатите и моќните, а тоа најдобро го потврдува фактот дека „The Undoing“ доживеа голем успех за многу кратко време од неговата премиера.

Ова не е прв пат Никол Кидман да „се распадне“ поради улогата. И покрај децениското актерско искуство, харизматичната оскаровка допрва треба да научи како да се „извлече“ од улогата.

Сличен проблем ѝ се случи по снимањето на серијата „Мали лаги“ во која глумеше злоставувана жена, кога стана во депресија, а нејзината ментална состојба остави трага во нејзината врска со сопругот и музичар Кит Урбан и нивните две ќерки, 13-годишната Сандеј Роуз и две години помладата Фејт Маргарет.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com