19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Освои 32 години помлад: Селин Дион се заљуби во син на пријател?

Најчитани вести

Откако нејзиниот сопруг Рене Анџелил почина пред четири и пол години, пејачката Селин Дион беше поврзана со холивудскиот актер Расел Кроу, но таа никогаш не го потврди тоа. Набргу потоа, медиумите објавија дека таа пронашла вистинска љубов и дека се утешила по тешката загуба од 16-годишник, танчер и илустратор Пепе Муноз.

Потоа, пред три години, парот се појави на ревијата Александар Вотие како дел од Неделата на висока мода во Париз, каде не ги тргнаа рацете едни од други, а љубовните погледи покажаа дека љубовта меѓу нив едноставно цвета.

Помлад е и е очигледно посладок бидејќи пред неколку дена се појавија шпекулации дека 52-годишната Дион овојпат се бакнува со 32-годишен помлад човек чиј идентитет сè уште не е познат.

‘Тие се запознаа преку заеднички пријател. Тој е всушност млад човек кој е син на нејзиниот многу добар пријател. Тие не сакаат да излегуваат во јавноста затоа што веројатно неговите родители сè уште не знаат за романсата, а исто така се свесни дека разликата во возраста е голема. Тие сега добро се забавуваат и само за нив е важно. Тие самите се свесни дека нема да трае вечно “, изјави неименуван извор за странските медиуми.

Патем, според блиски извори на овој ангелски музичар, таа само целосно се опоравила од смртта на нејзиниот сопруг пред нешто повеќе од една година и сфатила дека мора да продолжи да го живее животот во потполност. „Последна желба на мојот сопруг е тој да умре во моите раце“, рече таа по сериозно напредување на болеста. Одев на концерти затоа што знаев дека тоа е желба на мојата љубов, но целиот мој фокус за време на настапот беше насочен кон просторијата на нашата куќа каде што тој лежеше и чекаше да се вратам “, призна таа и додаде дека повеќе од десет години живеела во тешка ментална состојба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com