18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Осамената Џенифер Анистон бара помош од гатачи!

Најчитани вести

Изгледа ништо досега не функционираше…

Време е за нешто поразлично. За Џенифер Анистон се пишуваше со години, а честа тема на написи во медиумите е нејзиниот приватен живот. Она што најмногу ги интересира е љубовниот аспект на животот. Бидејќи зад себе има два неуспешни брака, со Бред Пит и Џастин Теру, се поставува прашањето дали ја изгубила вербата во љубовта. Повторно ја спојуваат со Бред веќе околу една година, што никогаш не го потврди. Она што е напишано неодамна е дека таа е прилично осамена во последно време – до тој степен што започна да ги игнорира и нејзините пријатели. Сепак, се чини дека таа најде решение!

Според американските магазини, Џнифер веќе некое време работи на својот духовен развој. Според извори цитирани од списанието „ОК!“, 52-годишната актерка се опкружила со видовити лица од кои учи како да си помага. „Иако учествуваше во таканаречените „Божествени кругови“ веќе 30 години, таа сега започна со курсеви за да научи да се лекува, и можеби еден ден да стане гуру“, истакнува изворот.

Исто така, се вели дека големо влијание во тоа имала нејзината долгогодишна пријателка и колешка Кортни Кокс, со која е актерка во серијата „Пријатели“. Џен научи многу од неа. Кортни е во ова подолго време, па не е ни чудо што само се сврте кон неа. Џенифер имала многу слободно време, што ѝ овозможило да размисли подлабоко за многу работи, вклучително и за универзумот и целта на животот“, велат упатените.

Патем, оваа Џенифер не е толку чудна, но не е нешто кон што често се свртува. Имено, таа минатата година наводно разговарала со нејзината покојна мајка Ненси преку медиумите. „Таа има многу прашања во врска со своето детство, работи што се плашеше да ги постави во живо. Се надевам дека овојпат ќе има подобар однос“, објаснува изворот, додавајќи дека Џенифер ќе посети видовит човек, кого ќе го искористи како„ медиум “преку кој ќе воспостави комуникација со нејзината мајка, со која не разговарала девет години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com