21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Оружен напад во училиште во Германија – едно лице е потешко повредено, а еден од напаѓачите е во бегство

Најчитани вести

Голема полициска акција е во тек во Германија откако непознат напаѓач отворил оган во училиште на северот на земјата.

Локалните медиуми објавија дека станува збор за училиштето „Лојд“ во Бремерхавен. Во нападот едно лице е тешко повредено, а полицијата брзо пристигнала на местото на настанот.

Еден неидентификуван напаѓач е во бегство поради што сè уште трае големата полициска акција во целиот град, но додека другиот веќе уапсен. Според првите информации, осомничениот е вооружен со самострел.
Портпаролката на локалната полиција изјави дека истрагата за инцидентот е во тек.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com