20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Орландо Блум откри непознати пикантерии од брачниот живот со Кејти Пери, а се пожали и на односите во креветот во последно време

Најчитани вести

На крајот на минатото лето, холивудскиот миленик Орландо Блум и музичарката Кети Пери станаа родители на ќерката Daisy Dove, која од корен ги промени нивните животи. Во неодамнешното интервју, славниот актер ги откри своите чудни дневни навики и досега непозната пикантерија од неговиот приватен живот, но најголемо внимание украде неговата изјава за сексуалниот живот со убавата музичарка кој во моментов, се чини, не е баш чудесен…

Животот на британскиот актер Орландо Блум и американската пејачка Кети Пери се сврти наопаку откако кон крајот на август станаа родители на нивната прва ќерка Дејзи Доув, а доаѓањето на првото дете се одрази на нивната интимност.

Згодниот 44-годишен херој на филмската франшиза „Господарот на прстените“ неодамна даде интервју за британскиот The Guardian во кое зборуваше за неговите необични навики и сочните љубопитства од приватниот живот, вклучувајќи ги и оние за секс со осум години помладата свршеница.

Имено, кога еден новинар го прашал колку често води љубов со својот животен партнер, тој без двоумење се пожалил дека животот во кревет не им е најинтересен откако ја добија ќерката Дејзи Доув.

„Не спиеме доволно заедно. Само што добивме дете, тешко дека ќе водиме толку многу љубов колку што би сакале “, изјави Орландо, кој претходно го пофали нивниот љубовен живот и истакна дека одличниот секс ја зајакнува нивната врска.

Ова не е првпат херојот на филмот „Пиратите од Карибите“ да зборува за своите сексуални навики. Минатиот март тој призна дека апстинирал од сексуални односи шест месеци, односно сè додека не ја запознал Кети Пери.

Тој се реши на овој чекор со цел да ја најде вистинската личност за врска и се чини дека успешно успеа со наградуваната музичарка уште во 2016 година, кога за првпат почнаа да се слушаат гласини за нивната љубов.

Љубовната приказна за Орландо Блум и Кети Пери започна на Златните глобуси во 2016 година, но само една година подоцна тие раскинаа накратко. На почетокот на 2018 година, актерот и музичарката сфатија дека сè уште не можат без едни со други, а се верија во февруари.

Додека ова е првото дете на пејачката, за нејзиниот славен вереник е второ. Актерот со неговата поранешна сопруга и модел Миранда Кер, со кого беше во брак од 2010 до 2013 година, веќе го има деветгодишниот син Флин Кристофер.

Холивудскиот миленик преклани во повеќе наврати призна дека би сакал да има повеќе деца, а неговата желба конечно се оствари минатата година.

Пред да најде љубовна среќа со својот сакан Орландо Блум, музичарката беше во брак со актерот Расел Бренд две години.

Откако се дозна дека е свршена за херојот на филмот „Carnival Row“, Кети Пери минатата година зборуваше за бракот, како и за тоа колку се сменил нејзиниот поглед кон бракот.

„Се оженив кога имав 25 години. Сега имам 34 години. Тоа беше пред скоро десет години. Мислев „една личност цел живот“ и не бев сигурна дека идејата е добра за мене. Сега сум многу поразлична отколку што бев“, заклучи тогаш пејачката.

Славната двојка планираше да ја круниса својата врска со брак уште во 2019 година, но ја одложи венчавката за минатото лето, кога во Јапонија требаше да се сменат заветите.

Сепак, имаше уште едно одложување, бидејќи музичарката остана бремена, а светот беше погоден од пандемија на коронавирус. Кога конечно ќе решат да застанат пред олтарот, идните сопружници, наводно, ќе одржат две свадби – една „локална“ и друга на посебна дестинација, но не е познато дали тоа ќе биде Јапонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести