14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Оригинална благодарница за Елмас: Фановите го споредија со „Ел Матадор“ од Манчестер Јунајтед

Најчитани вести

Наполи одлично ја стартуваше сезоната со новиот тренер Лучијано Спалети.

Во првото коло ја совладаа екипата на Венеција со 2:0, а еден од стрелците за „наполитанките“ на оваа средба беше и македонскиот интернационалец Елиф Елмас.

Навивачите на Наполи се презадоволни од учинокот на Елмас на почетокот од новата сезона, па направија интересна споредба помеѓу него и Единсон Кавани, некогашен играч на Наполи, а сега фудбалер на Манчестер Јунајтед.

Евидентно е дека Елмас го споредуваат со фантастичниот Кавани, па затоа е направена и интересна фотографија преку која го воздигнуваат името на Елмас со сегашниот фудбалер на Јунајтед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com